Artykuł sponsorowany

Czy warto stosować drewno w kuchni?

Czy warto stosować drewno w kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, które chętnie jest łączone z pokojem dziennym. Jej wystrój wpływa więc także na to, jak będzie się prezentowało całe mieszkanie lub dom. Tym samym bardzo wzrosło znaczenie, jakie przykłada się do wyglądu mebli kuchennych, które muszą już być nie tylko funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie, ale również korespondować z aranżacją pozostałych pomieszczeń. Materiałem, który sprawdza się tu znakomicie, okazuje się drewno.

Jakie są zalety korzystania z drewna?

Drewno jest tradycyjnym materiałem wykorzystywanym do wykańczania wnętrz. Zwykle wybiera się je z uwagi na wysoką wytrzymałość połączoną ze stosunkowo niewielką masą oraz dużą dostępność i korzystną cenę. Coraz częściej zwraca się jednak również uwagę na to, iż jest ono naturalne i ekologiczne, a ponadto oferuje niezwykle oryginalny oraz unikatowy wygląd za sprawą swego usłojenia, zabarwienia czy wreszcie urozmaicających gotowy wyrób i celowo pozostawianych sęków. Jednym z powodów stosowania drewna jest też możliwość uzyskania różnych efektów, jeżeli chodzi o powierzchnię, którą można pomalować na dowolny kolor farbą kryjącą lub półkryjącą, a także zabezpieczyć lakierem czy olejem. Nic więc dziwnego, że wiele osób planujących aranżację domu lub mieszkania decyduje się na wykonanie drewnianych szafek kuchennych. W Gdańsku można je zamówić w Studiu Kuchennym Agma. W zależności od preferencji drewno może posłużyć do przygotowania frontów, ale także blatów kuchennych, a nawet korpusów. Sprawdzi się też jako dekoracja ścian czy materiał na posadzkę.

O czym trzeba pamiętać, decydując się na użycie drewna w kuchni?

Drewno używane w kuchni musi być dobrze dobrane do stylu, w jakim ma być urządzone pomieszczenie. Choć zwykle kojarzy się z kuchniami tradycyjnymi, rustykalnymi czy wzorowanymi na skandynawskich, to wiele gatunków sprawdzi się także w aranżacjach minimalistycznych czy modernistycznych. Nie można jednak zapominać, że w przypadku elementów intensywnie eksploatowanych np. blatów kuchennych musi ono zostać właściwie zabezpieczone przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi oraz kontaktem z brudzącymi produktami spożywczymi. Firmą, która projektuje i wykonuje meble kuchenne, jest Studio Kuchenne Agma z Gdańska. W ofercie ma także meble do wyposażenia łazienek i garderób.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy