Materiał Partnera

Jak działa młot wyburzeniowy?

Jak działa młot wyburzeniowy?

W trakcie realizacji prac budowlanych nierzadko trzeba wykonywać różne ciężkie roboty. W takiej sytuacji najczęściej wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, do którego zalicza się także młoty uderzeniowe. Najwyższej jakości urządzenia świetnie sprawdzają się nie tylko przy budowie domu, ale także w trakcie gruntownych remontów i rozbiórek. Chcesz wiedzieć więcej na temat omawianych maszyn? Koniecznie zapoznaj się z treścią niniejszego tekstu.

Mechanizm działania młotów wyburzeniowych

Uruchomienie młota wyburzeniowego możliwe jest tylko przy sprawnie przepływającym przez linię hydrauliczną maszyny oleju. Płyn krążący pod odpowiednim ciśnieniem wprawia w ruch bijak, co ostatecznie skutkuje uderzeniem w grot młota. Po przeciwnej stronie zamontowany jest specjalny akumulator gazowy. Panujące tam niższe ciśnienie powoduje, że bijak trafia z powrotem do dolnej części tulei roboczych. Do sterowania ruchami bijaka służą właściwie dopasowane zawory. Element ten uzyskuje energię, dzięki której może z powodzeniem rozbijać nawet najtwardszy materiał, taki jak beton lub skała. Młoty wyburzeniowe z reguły wyróżniają się solidną konstrukcją oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Poszczególne modele różnią się od siebie zazwyczaj masą i rozmiarami, a także mocą. Wykonywanie pracy przy użyciu młota wyburzeniowego z reguły przebiega szybko i sprawnie. Zakres częstotliwości udaru można bez problemu dopasować do aktualnie wykonywanych czynności.

Zastosowanie młotów wyburzeniowych

Młoty wyburzeniowe odznaczają się wszechstronnością zastosowania. Świetnie sprawdza się on przy rozdrabnianiu betonu oraz wilgotnych i zamarzniętych glin. Ponadto można je także z powodzeniem wykorzystywać do kopania asfaltowej nawierzchni oraz wykonywania wykopów w mokrej, rozmiękłej ziemi. Za pomocą odpowiednio dobranego młota wyburzeniowego robotnicy bez trudu rozbijają mury ceglane, kamienne oraz betonowe. Na ogół są też niezastąpione przy rozbijaniu pni ściętych drzew. Młoty uderzeniowe można także używać do przygotowania przestrzeni roboczych przeznaczonych pod budowę określonych obiektów. Niektóre modele stanowią również doskonałą alternatywę dla tradycyjnych łyżek do kopania. Takie artykuły montuje się wówczas na wysięgniku koparek albo minikoparek.

Urządzenia wynajmowane przez takie firmy, jak EL-KOP, stosowane są przede wszystkim przez doświadczonych budowlańców oraz innych profesjonalistów. Na rynku dostępne są również elektronarzędzia przeznaczone do lżejszych prac wykonywanych na co dzień w gospodarstwie domowym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy