Materiał Partnera

Jak obrzynać deski?

Jak obrzynać deski?

Obrzynanie desek to proces, który pozwala uzyskać równo przycięte krawędzie drewna. Takie precyzyjnie przygotowane elementy mogą być z powodzeniem wykorzystane do prac konstrukcyjnych – np. do wznoszenia więźby dachowej. Aby jednak proces ten przebiegał sprawnie i efektywnie, należy korzystać ze specjalnych maszyn. Jakich dokładnie?

Obrzynarka do desek – czym się wyróżnia?

Do obrzynania desek służą wydajne urządzenia – obrzynarki. Pozwalają obustronnie przycinać deski, a wymiary materiału uzyskiwane są automatycznie. Jest to możliwe dzięki intuicyjnym przyciskom sterującym. Dzięki temu użytkownik może sam ustawić pożądany format. Obrabiarka do desek cieszy się popularnością zarówno w małych stolarniach, jak i w większych zakładach tartacznych. Wyróżnia się stabilną i wytrzymałą konstrukcją, która wykonana jest z dbałością o każdy detal. To z kolei sprawia, że obrabiarki do desek gwarantują wydajną i bezawaryjną pracę na długi czas.

Dwustronna obrzynarka do desek – jakie ma zalety?

Zaawansowane modele obustronnych obrzynarek desek posiadają możliwość precyzyjnej zmiany dystansu między piłami, a w efekcie zmiany szerokości deski. Można korzystać z automatycznych ustawień lub w razie potrzeby obrabiać każdą deskę na pożądaną szerokość. Nowoczesne urządzenia posiadają także zwiększoną moc silnika wrzeciona prawego i lewego (5,2 kW), które znacznie usprawniają proces obróbki. Dodatkowo umożliwiają cięcie drewna o maksymalnych długościach do 1200 mm, grubościach 60 mm oraz szerokościach 480 mm. Obecność 4 pił tnących to z kolei dodatkowe udogodnienie, które sprawia, że deski mogą być szybko i bardzo dokładnie przycinane do pożądanych wymiarów. Precyzyjne urządzenia tego typu oferuje producent maszyn tartacznych Walter 24, dla którego jakość produktów i zadowolenie Klientów jest najważniejsze.

Dlaczego warto stosować obrzynarkę do desek?

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem do obróbki, który stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Aby jednak używać określonych elementów, należy je wcześniej odpowiednio obrobić. W tym celu stosuje się specjalistyczne narzędzia, które skracają czas pracy z drewnem i zwiększają efektywność stolarni. Poza tradycyjnymi piłami warto także zaopatrzyć się właśnie w specjalistyczne urządzenia w formie obrzynarek. Precyzyjnie wykonane maszyny nie wymagają skomplikowanej obsługi – interfejs obrzynarki jest bardzo intuicyjny. Właśnie dlatego warto korzystać z profesjonalnych maszyn do drewna, które pochodzą od cenionych producentów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy