Materiał Partnera

Jak uzyskać efekt zaokrąglonych elementów drewnianych?

Jak uzyskać efekt zaokrąglonych elementów drewnianych?

Drewno to jeden z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych w życiu codziennym. Jest ono wszechobecne w naszej przestrzeni i występuje w wielu formach i kształtach. Jednym z nich są zaokrąglone elementy. Ich wytworzenie wymaga specjalnych narzędzi i umiejętności. W jaki sposób możemy uzyskać efekt zaokrąglonych elementów drewnianych? 

Jakie narzędzia są niezbędne?

Aby uzyskać elementy drewniane z efektem zaokrąglenia, niezbędne będzie wykorzystanie odpowiednich narzędzi. Wśród nich możemy wyróżnić tokarkę do drewna, która daje nam możliwość modelowania. Działanie tokarki jest bardzo proste. W urządzeniu umieszczamy drewniany klocek, który zabezpieczamy i mocujemy w stabilny sposób. Następnie za pomocą silnika elektrycznego umieszczonego w tokarce, drewno zostaje wprowadzone w ruch. Kawałek drewna dzięki umieszczeniu w tokarce obraca się wokół własnej osi, co umożliwia możliwość obróbki przy użyciu noża tokarskiego lub dłuta. Dobranie odpowiedniego narzędzia będzie decydować o efekcie. Wykorzystując taką metodę obróbki drewna, jesteśmy w stanie uzyskać elementy zaokrąglone, takie jak trzonki drewniane, karnisze, balustrady czy kije.

Jak wybrać odpowiednią tokarkę do drewna?

Wybór odpowiedniej tokarki może być kluczowy. Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć jaki sposób mocowania drewna nas interesuje. Wyróżniamy tu tokarki kołowe oraz uchwytowe. Te pierwsze służą do tłoczenia wzdłużnego, natomiast drugi rodzaj jest przydatny przy obróbce poprzecznej. Co więcej, wybierając tokarkę, możemy zdecydować o sposobie jej działania. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na automatycznym urządzeniu, czy preferujemy sterowanie ręczne. Jeżeli nie znamy się na tego rodzaju urządzeniach, wtedy powinniśmy udać się do specjalisty w tej dziedzinie, który pomoże nam w doborze odpowiedniego urządzenia i wskaże nam ewentualne najlepsze warianty. Dodatkowo, jeżeli zależy nam na uzyskaniu zaokrąglonych elementów drewnianych, a nie mamy wystarczających umiejętności, aby samodzielnie takowe stworzyć, wtedy możemy udać się do sklepu oferującego takie produkty. Chociażby producent elementów drewnianych JAWOR oferuje szeroki wybór elementów okrągłych wysokiej jakości. Produkty wykonane są z drewna sosnowego oraz bukowego, dzięki czemu stanowią trwały wyrób drewniany. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy