Artykuł sponsorowany

Polecane oleje pielęgnacyjne do podłóg olejowanych

Polecane oleje pielęgnacyjne do podłóg olejowanych

Drewniana podłoga to bez wątpienia najbardziej stylowe i estetyczne rozwiązanie. Sposób jej wykończenia ma znaczenie dla wyglądu i wytrzymałości. Popularne od lat lakierowanie coraz częściej ustępuje olejowaniu, które ma niekwestionowane zalety. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów oleju pielęgnacyjnego, który pozwala zadbać o drewno i podkreślić jego naturalne piękno. Dowiedz się, które są szczególnie warte polecenia!

Oleje naturalne do podłóg

Olej naturalny jest przygotowywany na bazie olejów roślinnych. Dzięki niemu można uzyskać naturalny, niezwykle estetyczny wygląd drewna. Taka podłoga pięknie się prezentuje i jest doskonale zabezpieczona przed wilgocią, plamami i zużyciem. Środek taki jest dobrym rozwiązaniem w przypadku nowych i starszych posadzek, parkietów oraz schodów. Doskonale podkreślają usłojenie drzewa rodzimego, jak i jego egzotycznych gatunków.

Oleje do podłóg są wyjątkowo trwałymi środkami do pielęgnacji drewna. Odżywiają je i chronią przed zabrudzeniami, zabezpieczają przed zarysowaniami. Ich nałożenie jest proste, wymaga odpowiedniego przygotowania drewna. Przed nałożeniem oleju musi ono być dokładnie oczyszczone ze starych powłok, takich jak lakier czy wosk oraz odpylone. Zwykle nakłada się dwie warstwy preparatu. Możliwa jest również miejscowa renowacja podłogi, np. w miejscach wyjątkowo natężonego ruchu.

Olejowoski i olej UV na podłogę

Olejowosk to mieszanina oleju naturalnego oraz wosku, która jest wzbogacona rozpuszczalnikami odpowiedzialnymi za przyspieszenie procesu schnięcia. Pozostawia na podłodze widoczną warstwę. Jak podkreślają specjaliści firmy Profi-Parkiet, środki te wnikają w głąb drewna, a jednocześnie utwardzają się na jego powierzchni. Mogą być stosowane na dowolnym podłożu, bez względu na jego umiejscowienie.

Z kolei olej syntetyczny w wnika w strukturę drewna, a jednocześnie zamyka jego pory. W efekcie na powierzchni podłogi tworzy się trwała, ochronna powłoka olejowa, która stanowi dobre zabezpieczenie przed zabrudzeniami. Preparat taki utwardza się pod wpływem stosowanych promieni UV.

Oleje do podłóg mogą być bezbarwne i barwiące. Ten drugi rodzaj pozwala na zmianę naturalnego koloru drewnianej podłogi na całkowicie inny odcień. Ich składniki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. W gamie olejów pielęgnacyjnych wyróżnia się preparaty które umożliwiają okresowe odświeżanie drewnianej podłogi. Dzięki nim można zapobiec zniszczeniu posadzki w efekcie działania wilgoci i chodzenia po niej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy