Materiał Partnera

Regulowane stelaże drewniane do łóżek. Regulacja ręczna i elektryczna.

Regulowane stelaże drewniane do łóżek. Regulacja ręczna i elektryczna.

Wygodne łóżko to podstawa dobrego wypoczynku i komfortu podczas snu, jednak nie tylko. Dla osób, które spędzają w łóżku wiele godzin z racji choroby czy wypadku, powinno ono przede wszystkim zapewniać możliwość wygodnego przebywania w pozycji siedzącej. W takiej sytuacji niezbędne może być zaopatrzenie łóżka w odpowiedni stelaż z regulacją. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czemu służy regulacja łóżka?

Prawda jest taka, że w łóżku nie tylko śpimy. Wiele osób ogląda w łóżku telewizję, czyta książki, a także – zwłaszcza w czasach pracy zdalnej - pracuje na laptopie. Dlatego opcja stelaża z regulacją jest świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Stelaże takie mają szereg rozmaitych zalet, m.in. dzięki regulacji w odcinku lędźwiowym gwarantują dobrą amortyzację materaca, co zapewnia doskonałe podparcie ciała.  Co więcej, stelaże do łóżek wykonane z drewnianych listewek pasują niemal do każdego materaca, z racji czego są niezwykle uniwersalne, a przerwy pomiędzy listewkami pozwalają materacowi oddychać.

Zwykle istnieje możliwość uniesienia górnej (zagłówek) lub dolnej (podnóżek) części stelaża wraz z materacem, tworząc tym samym opcje uniesienia głowy lub nóg do góry. Uniesiony zagłówek pozwala nam uzyskać komfort w pozycji siedzącej, a uniesienie nóg do góry jest często wskazane z powodów związanych z krążeniem. Z tego względu stelaże tego typu są wskazane zarówno u osób zdrowych, które lubią spędzać czas w łóżku w pozycji siedzącej, jak również osób chorych, które są do tego zmuszone. Osoby takie nie powinny przebywać wyłącznie w pozycji leżącej, która jest na dłuższą metę niekorzystna. Co więcej, do stelaża takiego możemy dobrać też materac, który będzie najlepiej odpowiadał osobom chorym i leżącym.

Regulacja ręczna i elektryczna – co wybrać?

W wielu sklepach możemy wybierać pomiędzy stelażem z regulację ręczną, jak i elektryczną. Warianty takie posiada przykładowo w swojej ofercie producent mebli drewnianych K&D. Regulacja ręczna wymaga od nas manualnego ustawienia stelaża w pożądanej pozycji, podczas gdy posiadając regulację elektryczną, wystarczy skorzystać z pilota. Z tego względu regulacja ręczna może być polecana osobom zdrowym, bez ograniczeń ruchowych, podczas gdy regulacja elektryczna idealnie sprawdzi się w przypadku osób chorych i starszych, które nie mają siły czy możliwości, aby samodzielnie ustawić materac w odpowiednim położeniu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy