Materiał Partnera

Zalety drewnianych mebli we wnętrzach

Zalety drewnianych mebli we wnętrzach

Urządzanie wnętrz to niełatwe zadanie. Decyzja o wyborze mebli i dodatków powinna być dobrze przemyślana, gdyż od tego, z jakich materiałów i jaki rodzaj mebli wybierzemy, zależy nie tylko ich estetyka, odporność, wytrzymałość, ale i trwałość oraz komfort użytkowania. Chcąc użytkować meble bezawaryjnie przez wiele lat, warto postawić na sprawdzone rozwiązania: wysokiej jakości wykonanie i solidne materiały. Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Meble z litego drewna stanowią doskonałą alternatywę dla mebli z płyty czy ze sklejki. Drewniane meble są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i wyjątkowo trwałe. Dlaczego warto je wybrać?

Meble drewniane nie mają sobie równych pod względem estetyki

Meble z litego drewna wyróżniają się wysoką estetyką, pod tym względem nie mają sobie równych. Drewniany stół do jadalni, stolik kawowy z blatem z litego drewna czy hokery barowe z dębowym siedziskiem, będą pasowały do każdego wnętrza: od tego, utrzymanego w wiejskim stylu, przez aranżacje tradycyjne, po wnętrza w stylu industrialnym czy loftowym.

Godną polecenia firmą, oferującą modne i stylowe polskie meble designerskie, w tym nowoczesne stoły do jadalni, stoliki kawowe z blatem z litego drewna czy ekskluzywne hokery barowe, jest You Design.

Meble drewniane nadają wnętrzom przytulności i ciepła

Bez wątpienia! Meble z litego drewna dodają wnętrzom wyjątkowego ciepła i przytulności. Ponadto, dzięki doborowi odpowiedniej kolorystyki oraz stylu wykończenia mebli z litego drewna, można z powodzeniem dopasować je do każdej aranżacji – od wnętrz rustykalnych, przez klasyczne czy skandynawskie, po nowoczesne, industrialne i loftowe.

Drewniane meble są ekologiczne i bezpieczne

Drewno jest surowcem naturalnym, pochodzącym ze źródeł odnawialnych. Drewno wykorzystywane do produkcji mebli, powinno być jednak pozyskiwane wyłącznie z polskich lasów. Wielogodzinny transport obcych gatunków drewna, przyczynia się bowiem w dużej mierze do emisji szkodliwego CO2. Pozyskiwanie drewna do produkcji mebli, z polskich lasów, jest gwarancją na to, że zostały one wyprodukowane w trosce o dobro środowiska naturalnego.

Meble z litego drewna wyróżniają się wyjątkową trwałością

Meble z drewna dębowego, które uznawane jest za najtrwalsze, najbardziej wytrzymałe i odporne na odkształcenia czy uszkodzenia, mogą przetrwać w nienaruszonym stanie nawet wiele lat. Warunkiem jednak, jest wybór odpowiedniej jakości surowca na etapie produkcji mebla, odpowiednie jego zabezpieczenie oraz właściwa pielęgnacja w trakcie użytkowania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy