Materiał Partnera

Zalety drewnianych nóg do mebli

Zalety drewnianych nóg do mebli

Drewno to świetny i uniwersalny materiał stolarski o wielu zastosowaniach. Drewniane nogi do mebli wyglądają klasycznie i elegancko, są solidne i stabilne. Często można je spotkać w różnego rodzaju wnętrzach. Takie wszechstronne dodatki świetnie nadają się do wszystkich rodzajów mebli – zarówno tych tradycyjnych, stylizowanych, jak i nowoczesnych. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają akcesoria meblarskie z tego ponadczasowego surowca.

Jakie zalety mają drewniane nogi do mebli?

Drewniane nóżki można przymocować do mebli z litego drewna lub z tworzyw drewnopodobnych. Takie akcesoria zwykle montowane są na gwint. Nóżki z drewna cechuje duża dostępność oraz przystępna cena. Łatwo jest podkleić je specjalną filcową podkładką, aby uniknąć zarysowania podłogi i ułatwić przesuwanie mebli. Umieszczanie foteli i sof na nóżkach ma jeszcze jedną dodatkową zaletę. Gdy mebel stoi na wysokiej nóżce, można pod nim łatwo zetrzeć kurze, co sprzyja utrzymaniu porządku w mieszkaniu.

Różne rodzaje nóżek do mebli z drewna

Jedną z zalet nóg drewnianych jest ich różnorodność. Dostępne są nóżki o różnym kształcie, wysokości i kolorze. W zależności od modelu kanapy lub fotela, do którego chcesz dokupić ten element, możesz wybrać toczone okrągłe nogi z naturalnego drewna, proste krótkie nóżki i wiele innych. Warto przyjrzeć się ofertom drewnianych nóg do mebli, ponieważ mogą się one znacznie różnić od siebie. Koniecznie też przeanalizuj podane w nich parametry, takie, jak wysokość całej nóżki, wysokość okucia (jeśli jest) i kolor. Nóżki drewniane mogą być proste lub ustawiane pod kątem, okrągłe, prostokątne lub kwadratowe

Gdzie kupić drewniane nogi do mebli?

Aby nogi do mebli wykonane z drewna dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być precyzyjnie wykonane. Odpowiedni dobór materiałów oraz staranna obróbka surowca przekładają się na efekt końcowy w postaci równej długości, symetrycznych i estetycznie wykończonych nóżek. Drewniane nogi do mebli warto zamówić u profesjonalnych wykonawców, np. w sklepie z akcesoriami meblarskimi Alex Okucia. Znajdziesz tam duży wybór różnego rodzaju nóżek, w tym modele wykonane z tego szlachetnego i uniwersalnego surowca.

Drewniane nogi do mebli są uniwersalne, tanie i niezawodne. Łatwo je zamontować i doskonale wyglądają jako element klasycznych drewnianych mebli, a także foteli i kanap utrzymanych w nowoczesnym stylu. Mnogość modeli i ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie nóżki, które będą pasowały do wystroju mieszkania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy